Bilzen-Hoeselt viert bloesems met tentoonstelling
Bilzen-Hoeselt viert bloesems met exclusieve fototentoonstelling bij Bar Bloei. Vanaf 29 maart staat Bilzen-Hoeselt opnieuw in bloei met meer dan 30 bloesemactiviteiten. Naast de spectaculaire bloesem-zipline (5 en 6 april), het sfeervolle bloesemfestival Lumineus (12 april) en het bijna uitverkochte dauwconcert met Novastar-frontman Joost Zweegers (27 april), opent Bar Bloei een unieke mini-expo bloesemfotografie. Tien lokale hobbyfotografen delen hun persoonlijke kijk op de bloesems in een gratis tentoonstelling.
Groepsfoto vlnr, Corina Stokmans, Charlotte Ramaekers, Caroline Partoens, Lorenzo Augusti, Els Hellinx, Schepen Peter Thijs
© Bilzen-Hoeselt
“Knap hoe onze kleurrijke bloesems werden vastgelegd in beelden met een tijdloos karakter. Het is een mooie waardering van de mensen achter de lens, die hiermee inzoomen op de prachtige natuur, het landschap en de omgeving. Elke foto is een ontdekking, gemaakt door mensen van bij ons.”, zegt burgemeester Bruno Steegen.
Communiekiekjes
Onder de geselecteerde werken hangt een bijzonder portret van een communicant tussen de bloesems, gemaakt door Charlotte Ramaekers uit Waltwilder. “Ik ben vereerd,” vertelt de personal trainer en hobbyfotografe. “De bloesems geven een extra dimensie aan het beeld. Ze zijn dan ook populair bij communicanten: vaak worden deze foto’s gekozen voor hun prentjes.”
Natuurfotografie
Natuurfotografe Corina Stokmans ging op ontdekking in Alden Biesen. “Mijn foto toont bloesems met regendruppels, wat een extra laag en schoonheid toevoegt. Macro-opnames laten mensen op een nieuwe manier naar de natuur kijken. Ik ben trots dat mijn foto hier hangt.”
Beleving tussen de bloesems
“De start van het bloesemseizoen brengt mensen samen,” zegt schepen Peter Thijs (Visit Bilzen-Hoeselt). “Of je nu de hoogte in wil met de bloesem-zipline, geniet van muziek bij het dauwconcert of liever ontspant in een sfeervolle setting: er is voor elk wat wils. Bar Bloei is daarbij dé ontmoetingsplek, waar bezoekers niet alleen streekproducten kunnen proeven, maar nu ook de bloesems door de ogen van tien fotografen ontdekken. Hun beelden vangen de schoonheid van het seizoen en maken de ervaring compleet.”
in Bar Bloei
De expo loopt van 29 maart tot en met 11 mei (Moederdag) in Bar Bloei, gelegen op het domein van B&B De Fruithoeve. Bezoekers kunnen hier dagelijks genieten van lokale lekkernijen en activiteiten tussen de bloesems. Bar Bloei is enkel bereikbaar te voet, per fiets of Vespa en ligt tussen fietsknooppunten 122 en 123. Meer info op https://www.visitbilzenhoeselt.be/alle-bloesemactiviteiten